PIIRIOTTELU KYMENLAAKSO- LAHTI la 12.8.2000


Järjestäjät: Iitin Pyrintö ja Kausalan Yritys
Ilman lämpötila: + 22 C


TULOKSET:

M-19 110 m  aidat, + 0,83: 1) Juha Tiitinen K 15.93, 2) Tommi Huomanen K 16.05, 3) Marko Koivunen L 16.94.

M-17 100 m aidat, +1,16: 1) Markus Tuomela L 13.45, 2) Heikki Stolt L 15.08, 3) Miika Viiala K 19.39.
Kilpailun ulkopuolella Kiril Popov LahdA 14.36.

N-19 100 m aidat, -0,07: 1) Suvi Moisala K 16.09, 2) Laura Pihkola L 16.21, 3) Tea Sihvo L 17.24, 4) Heini Palonen
K 20.71.

M-19 moukari: 1) Juha Ravalt L 66,11, 2) Pasi Kuusinen L 33,59, 3)Lari Sepälä K 16,26.

M-17 moukari: 1) Tomi Lemström K 44,49, 2) Jyri Kannisto K 39,99, 3) Ossi Hosiaisluoma L 18,19, 4) Kiril
Popov L 10,68.

N-19 moukari: 1) Minna Paavola K 47,39, 2) Riikka Hasko K 43,82, 3) Riitta Tuomala L 28,41, 4) Annika Anttila L
23,17.

M-19 5000 m: 1) Mikko Upola L 15.57,60, 2) Tuomas Ovaska L 18.09,09, 3) Mika Hänninen K 21.44,70.

N-19 pituus: 1) Kaisa Ala-Karonen L (+1,8) 5,20, 2) Suvi Moisala K (+0,9) 5,19, 3) Mia Vainikainen K (+0,2) 5,06,
4) Tiia Ventovuori L (+,12) 4,73.

N-19 kävely: 1) Minna Paavola K 6.50,16.

M-19 korkeus: 1) Petri Kuparinen K 190, 2) Lauri Hartikka K 185, 3) Toni Ojava L 180, 4) Pjotr Meriläinen L 140.

M-17 3000 m: 1) Mikko Auvinen L 9.44,76, 2) Jarno Stenholm L 9.56,55, 3) Mikko Tyni K 10.12,10.

N-19 400 m: 1) Nina Vainikainen K 1.03,40, 2) Bianca Cuellar L 1.05,32, 3) Jenni Rinne-Koski K 1.08,97, 4)
Jenna Toivanen L 1.09,09.

M-19 400 m: 1) Pjotr Meriläinen L 50.62, 2) Ville Partanen L 51.84, 3) Harri Asikainen K 52.71, 4) Mikko
Säteri K 55.69.

M-17 pituus: 1) Markus Tuomela L (+1,4)  6,35, 2) Ilari Porkka K (+2) 5,99, 3) Joni Puoliväli L (+1) 5,83, 4)
Miika Viiala K (-0,1)5,24.

M-17, 300 m: 1) Jari Putro L 36.15, 2) Ilari Porkka K 36.82, 3) Panu Petteri Miettinen L 38.13, 4) Mika Viiala K 39.54.

N-19 korkeus: 1) Laura Pihkola L 160, 2) Heidi Vartiainen L 151, 2) Mia Vainikainen K 151, 2) Suvi Moisala K 151.
Kilpailun ulkopuolella: Anu-Kaisa Järvinen 142.

N-19 100 m, +1,3: 1) Nina Vainikainen K 12.36, 2) Paula Hurttia L 12.81, 3) Kaisa Ala-Karonen L 13.09, 4) Heini
Palonen K 13.83.

M-19 pituus: 1) Marko Koivunen L (+1,2) 6,58, 2) Juha Tiitinen K (+0,8) 6,39, 3) Tommi Huomanen K (+1,5) 6,03, 4)
Toni Ojava L (+1,3)
5,95.

M-19 100 m, +0,2: 1) Tomi Javanainen L 10.92, 2) Matti Pitkänen K 11.22, 3) Tommi Huomanen K 11.35, 4)
Juha Hämäläinen L 11.57.
Kilpailun ulkopuolella: Jaakko Finne OrimJy 11.29, Antti Mikkelä HamPo 11.55, Matti Airo OrimJy 12.01.

M-17 100 m, +0,9: 1) Markus Tuomela L 11.29, 2) Jari Putro L 11.47, 3) Ilari Porkka K 11.85, 4) Mika Viiala K
12.13. Kilpailun ulkopuolella: Heikki Stolt AsikkR 12.34.

M-19 kiekko: 1) Lari Seppälä K 42,80, 2) Juha Ravalt L 42,44, 3) Pasi Kuusinen L 40,87, 4) Rolf Ora 40,13.

N-19 kiekko: 1) Reetta-Kaisa Lusi L 42,92, 2) Kati Hovi 39,09, 3) Päivi Tukia K 34,06, 4) Annika Anttila 32,45.

M-17 kiekko: 1) Toni Lemström K 41,64, 2) Markus Aaltonen L 40,35, 3) Ossi Hosiaisluoma L 39,73, 4) Kaj
Kallström K 38,32.

M-17 korkeus: 1) Kiril Popov L 175, 2) Markus Aaltonen L 170.

N-19 1500 m: 1) Minna Ylämäki K 5.11,21, 2) Juulia Koskinen L 5.12,39, 3) Anna Lahtinen L 5.13,25.
Kilpailun ulkopuolella: Anna-Kaisa Aho 5.35,49.

M-19 1500 m: 1) Konstantin Kutilainen L 4.15,95, 2) Janne Rauta K 4.16,54, 3) Lauri-Heikki Reiman L 4.26,10, 4)
Samuli Laakso K 4.31,01.

M-17 ruotsalaisviesti: 1) L 2.07,34, 2) K 2.14,95.

M-19 ruotsalaisviesti: 1) L 2.00,44, 2) K 2.03,97.

N-19 ruotsalaisviesti: 1) L 2.27,71, 2) K 2.34,80.

Loppupisteet: 1) Lahti 261, 2) Kymenlaakso 220.