Lahden ja Kymenlaakson pm-viestit Kausalassa 22.6.2004

N17 4x100 m aidat

1. Lahden Ahkera				1.08,25
   (Riikka Pihkola, Sara Siljander, Jenni Back, Anni Järvinen)
 2. Hartolan Voima				1.16,14
   (Nina Lehtosaari, Vanessa Koskinen, Tania Leppäkorpi, Pauliina Autere)


M17 4x100m aidat

1. Hartolan Voima				1.02,56
   (Joonas Makkonen, Teemu Aikasalo, Otto Koskinen, Jiri Makkonen)
2. Karhulan Katajaiset				1.05,17
   (Antti Latva, Ville Laitinen, Oskari Lindfors, Anssi Saarela)
    

N 4x100 m

1. Lahden Ahkera I				  51,46
   (Iina Toivanen, Tea Sihvo, Kati Karhula, Päivi Varis)
2. Karhulan Urheilijat				  51,59	
   (Jenny Terva, Heini Palonen, Sohvi Seppälä, Tiina Pohjalainen)


N19 4x100 m

1. Lahden Ahkera I 				  51,03	
   (Sara Siljander, Noora Pesola, Maisa Korri, Kaija Mäkelä)
2. Orimattilan Jymy				  54,77
   (Eeva Majaniemi, Päivi Eskola, Maiju Lankinen, Anne Toroi)


M19 4x100 m

1. Orimattilan Jymy				  45,88	
   (Kimmo Samola, Antti Lonka, Heikki Rantala, Markus Rintala)
2. Lahden Ahkera				  46,04
   (Jussi Räisänen, Colins Hart, Torsti Kettula, Olli Päivärinta)
    

M 4x100 m erä 1

1. Lahden Ahkera II				  44.80
   (Mika Salminen, Mustafa Mabrouke, Tomi Räsänen, Marko Koivunen)
2. Hartolan Voima				  46,05
   (Joonas Makkonen, Ville Partanen, Jiri Makkonen, Marko Nurminen)
3. Valkealan Kajo II				  48,79
   (Lauri Helminen, Antti Kahri, Kai Kepsu, Marko Siren)


M 4x100 m erä 2

1. Saudi-Arabia					  40,38
   (Salem Al-yami, Hamed Al-bishi, Faraj Al-dosari, Samal Al-Saffar)
2. Karhulan Katajaiset				  41,56
   (Esa Liukkonen, Janne Haapasalo, Tommi Huomanen, Stefan Koivikko)
3. Lahden Ahkera 1				  42,63
   (Janne Harju, Markus Tuomela, Sampo Palonen, Wilson Kirva)
4. Karhulan Urheilijat				  45,07
   (Miika Viiala, Riku Avikainen, Niko Viiala, Ville Liljeqvist)


N17 4x100 m erä 1 (Lahden piirinmestaruus)

1. Lahden Ahkera I				  53,69	
   (Tiina Leppäkoski, Kaisa Kallioinen, Jenni Back, Marjukka Malin)
2. Lahden Ahkera II     				  54,91
   (Linda Finska, Elina Pajula, Anni Järvinen, Riikka Pihkola)
3. Iitin Pyrintö 				  55,09
   (Henna Sjögren, Taru Vilén, Ninni Palander, Saara Rantanen)
4. Hartolan Voima				  56,29
   (Pauliina Autere, Sini Nora, Elina Tommola, Nina Lehtosaari)
5. Heinolan Isku				  57,42
   (Emilia Helminen, Varpu Malin, Tyyni Kettula, Anna Borovikova)


N17 4x100 m erä 2 (Kymenlaakson piirinmestaruus)

1. Kouvolan Urheilijat				  51,96
   (Kirsti Salo, Tiia-Maria Pakkanen, Heini Huhtinen, Katariina Palmu)
2. Kuusankosken Kisa				  52,66
   (Päivi Asikainen, Satu Skyttä, Satu Asikainen, Emma Hatvala)
3. Myllykosken Kilpa-Veikot			  54,77
   (Johanna Kytölä, Laura Kajovaara, Niina Siekkeli, Saija Ahola)
4. Karhulan Urheilijat				  55,53
   (Anni Kauppinen, Tuuli Aaltonen, Mona Auervuolle, Nora Auervuolle)
5. Karhulan Katajaiset				  56,14
   (Henna Tarvainen, Kaisa Lehtoranta, Virvamaria Toikka, Tiia Piipponen)


M17 4x100 m erä 1

1. Karhulan Urheilijat				  45,86
   (Teemu Pohjalainen, Teemu Poikela, Jere Jyränki, Janne Posti)
2. Lahden Ahkera I				  49,89
   (Lauri Ilola, Mikko Malminen, Joonas Linberg, Joonas Vanhatalo)
3. Myrskylän Myrsky				  49,99	
   (Jonne Kankkunen, Jesse Kuivaniemi, Jere Kuivaniemi, Joel Kuivaniemi)
4. Pyhtään Kisa					  51,76
   (Joonas Länsman, Toni Pohjatalo, Aki Pirinen, Jere Ihalainen)


M17 4x100 m erä 2

1. Kouvolan Urheilijat				  46,95
   (Tuomas Mattila, Ilari Huhtinen, Iiro Haimi, Jani Akkanen)
2. Karhulan Katajaiset				  48,76		
   (Oskari Lindfors, Anssi Saarela, Antti Latva, Ville Laitinen)
3. Lahden Ahkera II				  51,66
   (Tuomas Helin, Juha Sumanen, Aleksi Laitinen, Kimmo Kakko)


M19 4x400 m

1. Lahden Ahkera				3.38,08
   (Colins Hart, Olli Päivärinta, Torsti Kettula. Mika Mustonen)
2. Kuhmoisten Kumu				3.42,48
   (Jere Virtanen, Markus Hattunen, Jani Hurskanen, Roni Haimakka)
3. Karhulan Urheilijat				3.47,00	
   (Ernest Hemning, Ville Liljeqvist, Riku Avikainen, Niko Viiala)
4. Orimattilan Jymy 				4.02,10
   (Antti Lonka, Heikki Rautala, Jussi Ala-Seppälä, Markus Rintala)
 

N 4x400 m

1. Lahden Ahkera 1				4.05,92
   (Heini Pulkkinen, Tea Sihvo, Anu-Kaisa Järvinen, Päivi Varis)
2. Karhulan Urheilijat				4.27,24
   (Tiina Pohjalainen, Johanna Mertanen, Tanja Vitikainen, Mirka Laurila)
3. Valkealan Kajo				5.17,31
   (Asta Huuskonen, Essi Vainio, Noora Pekkalin, Emilia Lunkka)


N19 4x400 m

1. Lahden Ahkera				4.38,33
   (Iina Toivonen, Noora Virtanen, Kaija Mäkelä, Maisa Korri)


M17 4x300 m

1. Karhulan Urheilijat				2.38,96
   (Teemu Poikela, Jere Jyränki, Janne Posti, Teemu Pohjalainen)
2. Karhulan Katajaiset				2.49,41
   (Anssi Saarela, Samu Vilkki, Antti Latva, Lauri Vuorinen)
3. Lahden Ahkera I 				2.55,71
   (Lauri Ilola, Mikko Malminen, Joonas Linberg, Joonas Vanhatalo)
4. Lahden Ahkera II 				2.56,00
   (Tuomas Helin, Juha Sumanen, Aleksi Laitinen, Kimmo Kakko)
5. Myrskylän Myrsky				2.56,16
   (Jonne Kankkunen, Jesse Kuivaniemi, Jere Kuivaniemi, Joel Kuivaniemi)


N17 4x300 m

1. Kouvolan Urheilijat				3.01,10
   (Kirsti Salo, Tiia-Maria Pakkanen, Heini Huhtinen, Katariina Palmu)
2. Lahden Ahkera II 				3.09,98	
   (Riikka Pihkola, Sara Siljander, Anni Järvinen, Marjukka Malin)
3. Kuusankosken Kisa 				3.15,30
   (Satu Asikainen, Satu Skyttä, Emma Hatvala, Päivi Asikainen)
4. Karhulan Urheilijat 				3.17,29
   (Anni Kauppinen, Tuuli Aaltonen, Mona Auervuolle, Nora Auervuolle)
5. Karhulan Katajaiset				3.18,11
   (Henna Tarvainen, Virvamaria Toikka, Kaisa Lehtoranta, Tiia Piipponen)
6. Lahden Ahkera II				3.21,07
   (Linda Finska, Tiina Leppäkoski, Elina Pajula, Jenni Back)
7. Hartolan Voima 				3.21,79
  (Nina Lehtosaari, Sini Nora, Elina Tommola, Pauliina Autere)


M 4x400 m

1. Lahden Ahkera I				3.24,37
   (Wilson Kirva, Sampo Palonen, Antti Vasala, Mustapha Mabrouki)
2. Anjalan Liitto (Tero Junkkari, Tero Suutari, Ari Mikkelä, Mikko Maaranen)
3.49,27

3. Iitin Pyrintö				3.51,25
   (Niko Heikkilä, Kimmo Lintukangas, Antti Aaltonen, Timo Virtanen)
4. Valkealan Kajo				4.00,57
   (Pasi Willberg, Ville Peltola, Marko Siren, Kai Kepsu)


M 4x1500 m
1. Lahden Ahkera			       17.07,97
   (Mikko Purmonen, Tuomas Ovaska, Jarno Stenholm, Antti Vasala)
2. Asikkalan Raikas			       17.08,98
   (Mikko Upola, Mika Okasnen, Konstantin Kutilainen, Eemeli Saarelma)
3. Anjalan Liitto		               18.31,19
   (Tero Junkkari, Tero Suutari, Ari Mikkelä, Mikko Maaranen)


N17 3x800 m

1. Heinolan Isku I				8.01,95
   (Heidi Marttinen, Anna Borovikova, Varpu Malin)
2. Karhulan Katajaiset				8.14,13
   (Essi Kiiski, Aija Kaakinen, Sanni Hellsten)
3. Lahden Ahkera 				8.36,15
   (Maiju Pöysti, Kaisa Kallioinen, Elina Pajula)
4. Hartolan Voima				8.40,35
   (Tanja Leppäkorpi, Elina Tommola, Pauliina Autere)


N 4x800 m

1. Lahden Ahkera 1			      10.09,43
   (Kati Karhula, Outi Tikkakoski, Heini Pulkkinen, Päivi Varis)


N19 3x800 m

1. Haminan Ponteva				7.42,16
   (Kaisa Tyni, Milla Pohjala, Sanna Kaaria)
2. Karhulan Urheilijat				7.56,61
   (Johanna Mertanen, Mirka Laurila, Annika Mertanen)
3. Lahden Ahkera 				8.31,25
   (Noora Virtanen, Anniina Niiranen, Iina Toivanen)
4. Orimattilan Jymy				8.32,39
   (Päivi Eskola, Hanna Heinonen, Hanna Laine)


M17 3x800 m

1. Karhulan Katajaiset				6.54,37
   (Lauri Vuorinen, Ilari Piipponen, Oskari Lindfors)
2. Kouvolan Urheilijat 				6.55,66
   (Teemu Ikonen, Iiro Haimi, Ilari Huhtinen)
3. Lahden Ahkera 				7.11,93
   (Kimmo Kakko, Tuomas Helin, Joonas Linberg)
4. Hartolan Voima				7.22,11
   (Teemu Koskinen, Mika Kantele, Otto Koskinen)


M19 3x800 m

1. Lahden Ahkera 				6.42,37
   (Torsti Kettula, Olli Päivärinta, Antti Peltola)
2. Orimattilan Jymy 				6.57,85
   (Riku Pöntinen, Jussi Ala-Seppälä, Lauri Lappalainen)
3. Kuhmoisten Kumu				7.11,61
   (Markus Hattunen, Jani Hurskanen, Jere Virtanen)