LAHDEN PIIRIN 11-12 v tyttöjen ja poikien sisulisähuipentumat Kausalassa 9-10.8.-99.



Tulokset: (I -kilpailupäivä)

Tytöt 11 v. 60 m.

1) Sara Siljander LahdenA 9,41 2) Kristiina Taimisto IitPy 9,42 3) Saara Rantanen IitPy 9,51 4) Elina Tommola HartVo 9,56 5) Essi Ratilaainen KärkKV 9,65 (13 osanottajaa)

Tytöt 11 v. 600 m.

1) Elina Tommola HartVo 2.01,04 2) Julia Jussila OrimJy 2.02,57 3) Katri Tonteri HartVo 2.03,57 4) Ronja Miinalainen LahdenA 2.06,34 5) Jonna Anttilainen AsikkRa 2.06,36 (11 osanottajaa)

Tytöt 11 v. 1000 m kävely.

1) Johanna Joentausta NastNa 6.49,54 2) Johanna Saarinen OrimJy 7.43,35.

Tytöt 11 v. kuuLahdenA.

1) Emilia Saarinen OrimJy 9,44 2) Johanna Aaltonen PadasjY 7,77 3) Henna Mäkinen HartVo 7,71 4) Piia Salo HartVo 7,63 5) Heidi Hyyryläinen KärkKV 7,23 (11 osanottajaa)

Tytöt 11 v. kiekko.

1) Emilia Saarinen OrimJy 21,48 2) Eveliina Rutila ArtjA 19,15 3) Ranya el Chaavi MyrskMy 17,96 4) Henna Mäkinen HartVo 17,76 5) Pia Salo HartVo 16,89 (8 osanottajaa)

Tytöt 11 v. 3-loikka

1) Ranya el Caavi MyrskMy 862 2) Johanna Aaltonen PadasjY 835 3) Salla Vuorikko LahdenA 833 4) Johanna Forström MyrskMy 802 5) Milla Leppänen HeinI 789 (8 osanottajaa)

Tytöt 11 v. korkeus

1) Tyyni Tuuli Kettula HeinI 124 2) Saara Rantanen IitPy 121 3) Kristiina Taimisto IitPy 115 4) Salla Vuorikko LahdenA 115 5) Emmi Kokko IitPy 115 (13 osanottajaa)

Pojat 11 v. 60 m.

1) Jesse Jokinen SysmSi 8,84 2) Petteri Hallberg LahdenU 8,91 3) Joonas Makkonen HartVo 9,27 4) Jukka Maatraiva LahdenA 9,36 5) Tuukka Liukkonen KuhmKu 9,38 Heikki Mitikka IitPy alkuerässä 9,36 (16 osanottajaa)

Pojat 11 v. 600 m.

1) Joni Miikkulainen OrimTo 1.54,88 2) Jani Heikkinen LahdenA 1.57,60 3) Juha-Matti Nuuttila IitPy 2.01,04 4) Tommi Laaksonen HollU 2.04,56 5) Kalle Kankala LahdenU 2.04,58 (14 osanottajaa)

Pojat 11 v. 1000 m kävely

1) Joona Töyrylä IitPy 9.36,70

Pojat 11 v. Pituus

1) Jesse Jokinen SysmSi 451 2) Petteri Hallberg LahdenU 444 3) Markus Rauhala IitPy 435 4) Joonas Makkonen HartVo 417 5) Tommi Laaksonen HollU 415 (18 osanottajaa)

Pojat 11 v. Seiväs.

1) Tuomas Helin LahdenA 230 2) Antti Nykänen LapinjL 160

Pojat 11 v. kiekko.

1) Markus Rauhala IitPy 26,36 2) Teemu Aikasalo HartVo 23,75 3) Jani Pirhonen OrimJy 23,31 4) Lassi Fabritius ArtjA 22,87 5) Tuomas Kauppinen MyrskMy 20,52 (19 osanottajaa)

Pojat 11 v. Moukari.

1) Tuomas Helin LahdenA 24,27 2) Erkka Högström MyrskMy 20,52 3) Tuomas Kauppinen MyrskMy 16,53 4) Antti Sarkala PadasjY 16,28 5) Teemu Aikasalo HartVo 14,77 6) Ilkka Jokela LahdenA 13,96 7) Turo Pääkkönen PadasjY 12,96

Tytöt 12 v. 60 m.

1) Noora Pesola LahdenA 8,68 2) Janita Anttila LahdenA 8,89 3) Anne Toroi OrimJy 9,05 4) Assi Kuivaniemi MyrskMy 9,42 5) Leea Niemelä LahdenA 9,75 6) Johanna Leppäkorpi HartVo 9,86 7) Rosa Koskinen KausY 10,07 (7 osanottajaa)

Tytöt 12 v. 600 m.

1) Minna Kuusisto LahdenA 1.55,98 2) Kati Lottanen LahdenA 1.58,31 3) Ninni Palander IitPy Assi Kuivaniemi MyrskMy 2.02,86 5) Milla Kuronen LahdenA 2.05,54

Tytöt 12 v. pituus.

1) Noora Pesola LahdenA 462 2) Anne Toroi OrimJy 433 3) Kaisa Virtanen PadasjY 413 4) Janita Anttila LahdenA 409 5) Ninni Palander IitPy 401 (13 osanottajaa)

Tytöt 12 v. Seiväs.

1) Johanna Holma ArtjA 165 2) Paula Siltanen LahdenA 150 3) Saana Keskinen KuhmKu 140

Tytöt 12 v. Moukari

1) Annika Nurminen HartVo 24,34 2) Paula Siltanen LahdenA 23,37 3) Johanna Heino JoutsPo 18,42 4) Sini Linnea Nora HartVo 16,88 5) Piia Kuusinen HartVo 14,50 (7 osanottajaa)

Tytöt 12 v. KuuLahdenA.

1) Outi Haapanen AsikkRa 9,26 2) Johanna Lehtonen HartVo 8,45 3) Kaisa Virtanen PadasjY 8,42 4) Johanna Holma ArtjA 7,38 5) Milla Kuronen LahdenA 7,13 6) Annika Nurminen HartVo 6,83 (11 osanottajaa)

Tytöt 12 v. 2000 m kävely

1) Mari Lahti HartVo 12.58,68 2) Hanna Karmola LahdenA 15.05,09 3) Sini Linea Nora HartVo 15.29,04

Pojat 12 v. 60 m

1) Aki Nieminen HollU 8,50 2) Janne Rantala KuhmKu 8,94 3) Juha Karjalainen SysmSi 9,07 4) Pyri Vikki ArtjA 9,08 5) Arto Rossi IitPy 9,14 6) Ville Helminen IitPy 9,16 7) Jukka Vesterinen KärkKV 9,36.

Pojat 12 v. 600 m

1) Marko Nieminen OrimJy 1.43,93 2) Riku Marttinen HeinIs 1.45,69 3) Teemu Pinola NastNa 1.49,32 4) Mikko Meronen OrimJy 1.49,72 5) Matti Viren MyrskMy 1.50,79 (10 osanottajaa)

Pojat 12 v. 2000 m kävely.

1) Joni äijälä HartVo 14.38,20 2) Kimmo Lantz HartVo 15.40,22.

Pojat 12 v. korkeus

1) Tero Seppälä HollU 135 2) Jiri Makkonen HartVo 132 3) Jukka Lehtinen PadasjY 129 4) Juha Karjalainen SysmSi 129 5) Joni Köyrylä KuhmKu 126 6) Jukka Vesterinen KärkKV 115

Pojat 12 v. 3-loikka

1) Marko Nieminen OrimJy 10,11 2) Pyry Vikki ArtjA 9,25 3) Ville Helminen IitPy 8,83 4) Joonas Kummellus LahdenA 8,52 5) Jukka Lehtinen PadasjY 8,49 6) Arto Rossi IitPy 8,49. 7) Joni äijälä HartVo 7,43.

Pojat 12 v. keihäs

1) Aki Nieminen HollU 43,35 2) Tero Seppälä HollU 32,47 3) Mika Helminen KuhmKu 32,32 4) Arttu Toivanen LahdenA 31,26 5) Joonas Saarinen OrimJy 30,51 (13 osanottajaa)

Pojat 12 v. kuula

1) Mika Helminen KuhmKu 9,67 2) Teemu Pinola NastNa 8,68 3) Teemu Kousa MyrskMy 8,32 4) Arttu Toivanen LahdenA 8,03 5) Sami Tuominen PadasjY 8,00 (7 osanottajaa)

II -kilpailupäivä:

Pojat 11 v. keihäs.

1) Tommi Rautiainen KärkKV 32,82 2) Markus Rauhala IitPy 32,77 3) Timo Lassila LamSä 30,73 4) Taneli Piira HeinI 28,95 5) Matti Carlsson HartVo 26,95 (18 osanottajaa)

Pojat 11 v. kuula

1) Markus Rauhala IitPy 11,48 2) Matti Carlsson HartVo 8,55 3) Anssi Aalto IitPy 7,83 4) Ilkka Jokela LahdenA 7,80 5) Tomi Lindholm IitPy 7,69 (8 osanottajaa)

Pojat 11 v. 3-loikka.

1) Jesse Jokinen SysmSi 9,17 2) Joonas Makkonen HartVo 8,66 3) Tuomas Helin LahdenA 8,54 4) Tuukka Liukkonen KuhmKu 8,14 5) Janne Kuusinen HartVo 8,03

Pojat 11 v. korkeus

1) Tommi Rautiainen KärkKV 129 2) Jani Heikkinen LahdenA 126 3) Heikki Mitikka IitPy 115 4) Kalle Koskimaa ArtjA 115 5) Janne Kuusinen HartVo 115 (9 osanottajaa)

Pojat 11 v. 150 m.

1) Jesse Jokinen SysmSi 21,69 2) Petteri Hallberg LahdenU 21,79 3) Joonas Makkonen HartVo 22,86 4) Heikki Mitikka IitPy 22,88 5) Jukka Maatraiva LahdenA 22,91 (15 osanottajaa)

Pojat 11v. 60m. Aidat

1) Petteri Hallberg LahdenU 10,06 2) Jukka Maatraiva LahdenA 10,39 3) Tuomas Helin LahdenA 10,54 4) Jani Heikkinen LahdenA 10,61 5) Eetu Sassila LahdenA 10,66 (9 osanottajaa)

Tytöt 11v. pituus

1) Johanna Aaltonen PadasjY 4,06 2) Salla Vuorikko LahdenA 3,94 3) Essi Ratilainen KärkKV 3,84 4) Julia Jussila OrimJy 3,82 5) Ronja Miinalainen Kaleva 3,82 (20 osanottajaa)

Tytöt 11v. 150m.

1) Sara Siljander LahdenA 23,32 2) Elina Tommola HartVo 23,49 3) Julia Jussila OrimJy 23,65 4)Ranya el Ghaovi MyrskMy 24,07 5) Emilia Saarinen OrimJy 24,16 (12 osanottajaa)

Tytöt 11v. keihäs

1) Ranya el Ghaovi MyrskMy 22,81 2) Pia Salo HartVo 21,32 3) Johanna Aaltonen PadasjY 21,25 4) Johanna Saarinen OrimJy 15,37 5) Eveliina RutiLa ArtjA 12,94 6) Nina Lehtinen LahdenA 11,00 7) Ida Ovaska LahdenA 7,97

Tytöt 11v. moukari

1) Senni Heikkinen PadasjY 20,04 2) Henna Mäkinen HartVo 18,32 3) Eveliina Rutila ArtjA 18,28 4) Tyyni Tuuli Kettula HeinIs 16,47 5) Pia Salo HartVo 15,65 6) Emilia Saarinen OrimJy 14,32

Tytöt 11v. 60m aidat

1) Saara Rantanen IitPy 10,67 2) Anni Järvinen LahdenA 10,68 3) Sara Siljander LahdenA 10,77 4) Salla Vuorikko LahdenA 10,77 5) Kristiina Taimisto IitPy 10,85 (11 osanottajaa)

Pojat 12v. 200m.

1) Aki Nieminen HollU 29,19 2) Janne Rantala KuhmKu 30,16 3) Jiri Makkonen HartVo 30,29 4) Arto Rossi IitPy 30,36 5) Jukka Vesterinen KärkKV 32,32

Pojat 12v. 1500m.

1) Riku Marttinen HeinIs 5,02,49 2) Mikko Meronen OrimJy 5,15,63 3) Drilon Shala LahdenA 5,20,77 4) Joni Köyrylä KuhmKu 5,28,60 5) Teemu Pinola NastNa 5,32,12 (8 osanottajaa)

Pojat 12v. kiekko

1) Teemu Pinola NastNa 29,03 2) Sami Tuominen PadasjY 26,70 3) Juha Markus Heino Pommi 26,03 4) Mika Helminen KuhmKu 22,68 5) Juuso Soinia LapinjL 22,02 (10 osanottajaa)

Pojat 12v. 60m aidat

1) Marko Nieminen OrimJy 10,69 2) Jukka Lehtinen PadasjY 11,46 3) Kimmo Saarinen LahdenA 11,73 4) Pyry Vikki ArtjA 12,14

Pojat 12v. pituus

1) Aki Nieminen HollU 4,59 2) Marko Nieminen OrimJy 4,58 3) Ville Helminen IitPy 4,26 4) Pyry Vikki ArtjA 4,24 5) Joonas Kummellus LahdenA 4,13 (8 osanottajaa)

Pojat 12v. moukari

1) Sami Tuominen PadasjY 20,96 2) Kimmo Lantz HartVo 20,89 3) Teemu Kousa MyrskMy 19,18 4) Juha Markus Heino JoutsPo 16,53 5) Mika Helminen KuhmKu 15,69 6) Joni äijälä HartVo 12,35

Pojat 12v. seiväs

1) Jukka Lehtinen PadasjY 200 2) Arttu Toivanen LahdenA 160 3) Joonas Kummellus LahdenA 160 4) Joni Köyrylä KuhmKu 140

Tytöt 12v. 200m

1) Noora Pesala LahdenA 29,57 2) Anne Toroi OrimJy 30,57 3) Janita Anttila LahdenA 30,97 4) Ninni Palander IitPy 32,82 5) Johanna Lehtonen HartVo 33,24 (9 osanottajaa)

Tytöt 12v. 1500m.

1) Kati Lottanen LahdenA 6.00,17 2) Minna Kuusisto LahdenA 6.03,65 3) Milla Kuronen LahdenA 6.09,35 4) Johanna Holma ArtjA 6.10,94 5) Hanna Mari Sirola NastNa 6.23,12 6) Mari Lahti HartVo 6.23,68

Tytöt 12v. 60m. aidat

1) Paula Siltanen LahdenA 10,59 2) Kati Lottanen LahdenA 12,24 3) Neea Niemelä LahdenA 13,75 4) Mari Lahti HartVo 13,85 5) Sini Linnea Nora HartVo 14,52

Tytöt 12v. kiekko

1) Outi Haapanen AsikkRa 27,58 2) Johanna Heino JoutsPo 19,22 3) Johanna Lehtonen HartVo 17,26 4) Annika Nurminen HartVo 17,00 5) Johanna Holma ArtjA 16,88 (11 osanottajaa)

Tytöt 12v. korkeus

1) Kaisu Virtanen PadasjY 137 2) Janita Anttila LahdenA 131 3) Assi Kuivaniemi MyrskMy 125 4) Neea Niemelä LahdenA 120 5) Saana Keskinen KuhmKu 120 6) Milla Kuronen LahdenA 120 7) Roosa Koskinen KausY 105

Tytöt 12v. keihäs

1) Outi Haapanen AsikkRa 29,59 2) Kaisu Virtanen PadasjY 25,28 3) Annika Nurminen HartVo 22,55 4) Riikka Lehtinen PadasjY 19,05 5) Johanna Heino Pommi 14,00

Tytöt 12v. 3-loikka

1) Noora Pesola LahdenA 9,83 2) Minna Kuusisto LahdenA 8,83 3) Assi Kuivaniemi MyrskMy 8,32 4) Ninni Palander IitPy 8,27 5) Saana Keskinen KuhmKu 7,50 (8 osanottajaa)